Σούπερ Αμφίλοχος, 1-0 τον Σκουφά Κομποτίου

Δημοσιεύτηκε

στις

57

Ασταμάτητος ο Νέος Αμφίλοχος πέρασε και από την Άρτα, επικρατώντας 1-0 του Σκουφά Κομποτίου. Η ομάδα της Αμφιλοχίας σε μεγάλη φόρμα, φιγουράρει πλέον στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, αποδεικνύοντας ότι δίκαια διαθέτει την παραγωγικότερη επίθεση του πρωταθλήματος. Χωρίς γκολ τελείωσε το πρώτο ημίχρονο καθώς και οι δύο ομάδες πρόσεχαν την αμυντική λειτουργία τους, στον άσχημο – από την προηγηθείσα νεροποντή – αγωνιστικό χώρο. Στο δεύτερο όμως μέρος πιο αποφασιστικός στο παιχνίδι του ο Αμφίλοχος, κατάφερε να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης, με το «χρυσό γκολ» να πετυχαίνει ο αρχισκόρερ Απ. Τσιούνης στο 62ο λεπτό, ατενίζοντας πλέον με μεγάλη αισιοδοξία το μέλλον του.

Διακριθέντες:
Σκουφάς Κομποτίου: Σχισμένος, Παπαγιάννης, Παππάς.
Νέος Αμφίλοχος: Τσιούνης Απ. Κούσης, Νάκος.
Διαιτητής : Γεώργιος Ρούσσος – Μπεκερτζής Πρέβεζας. Βοηθοί: Γρηγόριος Κέφης – Αθανάσιος Ντόμαρης Πρέβεζας. Παρατηρητής: Κωνσταντίνος Αθανασίου Ηπείρου.
Συνθέσεις:
Σκουφάς Κομποτίου: Παοαχρήστος, Χριστογιάννης, Παπαγιάννης, Σχισμένος, Πέτσας, Βερκέκης, Παππάς, Μαγκάκης, Παράς(68’ Τάσος), Δήμος(77’ Θεοδωρής), Ασπροποταμίτης(77’ Κακιώνης).
Νέος Αμφίλοχος: Μανιάτης, Καλοκαίρης, Κορομηλάς, Κοκώνης, Μπεκατώρος, Ζοτάι, Τσιούνης Απ., Κοντογιάννης(58’ Κολοβάκης, 93΄Νικολογιάννης), Τόσκα, Νάκος(90’ Τσιούνης Π.), Κούσης(85’ Μακρής).