7-3 ο Αμφίλοχος τον Ιδομενέα Εμπεσού

Δημοσιεύτηκε

στις

79

Σε αγώνα που έγινε στην Αμφιλοχία ο Αμφίλοχος επικράτησε άνετα του Εμπεσού με 7-3 ενώ το σκορ μπορούσε εύκολα να ήταν και διπλάσιο. Σε ένα ματς που τα είχε όλα ανατροπή στο σκορ, δύο πέναλτι, νεύρα, πάθος, πέντε εξαιρετικά γκολ σε κάθε ημίχρονο.  Ο Αμφίλοχος ήταν δίκαιος νικητής.

1ο Ημίχρονο
10′ Aτομική ενέργεια του Μάνθου και σουτ το οποίο θα διώξει σε κόρνερ ο Oικονόμου
12′ Σουτ του Νάκα εντός περιοχής ο Οικονόμου μπλοκάρει
14′ Δυνατό σουτ του Νάκα εκτός περιοχής ο  Οικονόμου θεαματικά σε κόρνερ
15′ Νάκας και Τσιούνης παίζουν το ένα-δύο με τον τελευταία να σουτάρει ελάχιστα άουτ
20′ Μετά από φάουλ ο Παππάς με κεφαλιά κάνει το 0-1
23′ Ο Τσιούνης περνάει από δεξία και βρίσκει τον Νάκα στο ύψος του πέναλτι και αυτός κάνει το 0-1
30′ Ο Μπεκατώρος περνάει όποιον βρίσκει κάνει το σουτ αλλά η μπάλα φεύγει άουτ
31′ Ο Νάκας βρίσκει τον Τσιούνη και αυτός με σουτ εντός περιοχής κάνει το 2-1

35′ Ο Μάνθος κάνει το σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ
38′ Ο Νάκα κερδίζει το πέναλτι και ο Τσιούνης το εκτελεί εύστοχα κάνοντας το 3-1
42′ Ατομική προσπάθεια του Τσιούνη και σουτ το οποίο χτυπάει στο δοκάρι και βγαίνει άουτ
44′ Μετά από φάουλ από το χώρο του κέντρου σύνγιση στην άμυνα του Αμφιλόχου και ο Παπανίκος με σουτ κάνει το 3-2

Όσο περνούσε η ώρα το γήπεδο βάρενε και η βροχή έκανε την εμφάνιση της κάνοντας δύσκολη την δουλειά των ποδοσφαιριστών αλλά οι δύο ομάδες δεν σταματούσαν να πετυχέχουν γκολ και ιδιαίτερα ο Αμφίλοχος

2ο Ημίχρονο
55′ Κόρνερ του Νάκα ο Μπεκατώρος πιο ψηλά από όλους,με κεφαλιά κάνει το 4-2
65′ Ο Λαγοπάτης κερδίζει το πέναλτι και ο Τριφέρης το εκτελεί εύστοχα γράφοντας το 4-3
68′ Σουτ του Νάκα η μπάλα χτυπάει στα σώματα και φεύγει άουτ
69′ Ο Τσιούνης κάνει το σουτ αλλά η μπάλα χτυπάει το δοκάρι και φεύγει άουτ
70′ Ο Τσιούνης περνάει τέσσερις παίχτες από αριστερά μπαίνει στην περιοχή και με σουτ στο απέναντι “Γ” σημειώνει ένα πανέμορφο γκολ κάνοντας το 5-3
77‘ Σουτ του Νάκα ο Οικονόμου σε κόρνερ
80′ Ο Νάκας με όμορφη εκτέλεση φάουλ λίγα μέτρα εκτός περιοχής κάνει το 6-3
85′ Ο Παπαλέξης βρίσκει τον Καβαλλάρη ο οποίος αρκετά μέτρα εκτός περιοχής επιχειρεί το σουτ το οποίο καταλήγει στο “Γ” του Οικονόμου. Πανέμορφο γκολ από τον Καβαλλάρη.

Ο Αμφίλοχος ήταν η ομάδα που κυριάρχησε στο γήπεδο και οι παίχτες του πανηγύριζαν τα γκολ πολύ έντονα ενώ δεν σταμάτησαν ούτε λεπτό να δημιουργούν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Ο Εμπεσός ουσιαστικά δεν απείλησε σε καμία περίπτωση τον Αμφίλοχο εκτός από στημένες φάσεις. Κορυφαίοι για τον Αμφίλοχο Τσιούνης, Νάκας, Καβαλλάρης ενώ από τον Εμπεσσό ξεχώρισε λίγο ο Λαγοπάτης.

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Kατσούδας, Καλύβας, Ζαβιτσάνος, Δράκος, Παπανίκος, Στάμος, Μπεκατώρος (75′ Καρδουτσος), Καβαλλάρης, Τσίουνης(82′ Βαββας), Νάκας, Μάνθος (67′ Παπαλέξης)

Ιδ.Εμπεσου: Oικονόμου, Μανιφάβας Β,Τσιάκαλος, Παππάς, Παπανίκος, Μακρυνίκας, Ρεγκούτας (20′ Μανώλης), Λαγοπάτης Φ,Τσοχαντάρης (70′ Τριφέρης Φ) Κουρέτσης (55′ Τριφέρης Κ)

Δ. Νταρλαγιάννης Ακολουθήστε το e-maistros.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις