ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΜ 2-0 ΤΑ ΤΖΟΥΜΕΡΚΑ

Δημοσιεύτηκε

στις

35

Στο γήπεδο του Κομποτίου η ομάδα του Μενιδίου φιλοξένησε την ομάδα των Τζουμέρκων το Σάββατο 11-10- 04. Μετά την αυτοκτονία της προηγούμενης αγωνιστικής η ΑΕΜ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι δημιουργώντας φάσεις από το πρώτο λεπτό. Ωστόσο αυτή η υπεροχή της ΑΕΜ δεν καρποφόρησε στο πρώτο μέρος καθώς οι ευκαιρίες δεν γινότανε γκολ και έτσι το πρώτο μέρος έκλεισε με 0-0. Στο β’ μέρος ένα πέναλτι ήταν αυτό που χρειάστηκε για να προηγηθεί η ΑΕΜ στο 50′ με τον Ζουρνατζίδη. Σε ανατροπή του Μπαλαδήμα μέσα στην περιοχή την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Ζουρνατζίδης ο οποίος με ψυχραιμία απέβαλε το άγχος από την ομάδα του καθώς άνοιξε το σκορ. 5 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίχτης με ένα ασύλληπτο βολ πλανέ δικαίωσε την εικόνα του αγώνα ζευγαρώνοντας τα γκολ για την ΑΕΜ. Η ομάδα του Μενιδίου συνέχισε να πιέζει στη συνέχεια χωρίς όμως να πετύχει άλλο τέρμα και έτσι έμεινε το τελικό 2-0. Η ομάδα των Τζουμέρκων δεν απείλησε καθόλου τους γηπεδούχους. Η σύνθεση της ΑΕΜ (Παπαθανασίου , Καραδήμας, Βαλίλης, Καλαμπούκης, Βανάκας, Κατσούλας, Κορέλης, Καλόγηρος, Ζουρνατζίδης, Μπαλαδήμας, Μάνθας.) Αλλαγές:Μόσχος.  Την πρώτη τους νίκη πέτυχαν και οι ακαδημίες της ΑΕΜ καθώς κέρδισαν με 1-3 εκτός έδρας την ομάδα του Νεοχωρίου.Τα γκολ πέτυχαν οι Τσιμπούκης, Ρεβίθης Γ. και Μαλτέζος   .Την πρώτη αγωνιστική η ΑΕΜ είχε ηττηθεί με 3-0 στο Πέτα από την ομώνυμη ομάδα.