“Μαχαιριά θανάτου” στο φινάλε για τον Αμβρακικό Λουτρού στα Γρεβενά

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε το τρίποντο ο Αμβρακικός Λουτρού στα Γρεβενά. Άτυχος για ακόμα μια φορά ο Αμβρακικός Λουτρού κρατούσε τη νίκη στο εκτός έδρας ματς με τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης στο ΔΑΚ Γρεβενών, ωστόσο στο 94’ της συνάντησης και ουσιαστικά στην τελευταία φάση του αγώνα, δέχθηκε την ισοφάριση με απευθείας χτύπημα φάουλ του Κοτζατισογλου που είχε περάσει στο παιχνίδι με αλλαγή.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 19ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεσε πέναλτι του Κοντογιάννη σε ανατροπή που κέρδισε ο ίδιος, παρά την απέλπιδα προσπάθεια του τερματοφύλακα Κοκκινίδη.
Το παιχνίδι δίνει από ένα βαθμό στις δύο ομάδες στον κοινό στόχο που επιδιώκουν, την παραμονή στην κατηγορία.
Πολλές οι προσωπικές μονομαχίες, ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι με πολλές κίτρινες κάρτες. Λιμάντσι και Κοντογιάννης ήταν ιδιαίτερα κινητικοί και απώλεσαν πολλές ευκαιρίες για το 0-2, ενώ για τους γηπεδούχους Μπαλίτσας, Σάλλα και Στεργιόπουλος έδωσαν πολλές μάχες και διακρίθηκαν. Επόμενο παιχνίδι για τον Αμβρακικό Λουτρού με τον πρωτοπόρο Αχέρων Καναλακίου σε τρεις μέρες\, τη Μεγάλη Τετάρτη στις 16:30 στο Δημοτικό Γήπεδο Λουτρού σε απευθείας μετάδοση από το www.e-maistros.gr