Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη – Απόλλων Δοκιμίου – Αμβρακικός Λουτρού 2-4

Μεγάλη εμφάνιση από τους φιλοξενούμενους κατάφεραν 4 τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Αμβρακικού Λουτρού μετά την ισοπαλία της προηγούμενης αγωνιστικής σε ένα ματς όπου έχασε κλασικές ευκαιρίες να πάρει τους βαθμούς της νίκης, σήμερα κατάφερε να βρει δίχτυα κερδίζοντας με το ευρύ σκορ εκτός έδρας 2-4 τον Απόλλων Δοκιμίου.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 20΄ με τον Νταλαπέρα με σουτ από το ύψος του πέναλτι, τέσσερα λεπτά αργότερα στο 24΄ο Ευάγγελος Κοκκώνης ισοφαρισε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παγώνη. Στο 30΄ μετά από ασίστ πάσα του Καμμένου ο Σπύρος Κοκκώνης έκανε το 1-2, στο 34΄ο Χάρης Τρομπούκης με ωραίο σουτ πάλι με ασίστ του Καμμένου διαμόρφωσε το 1-3.

Η παραγωγή γκολ για τον Αμβρακικό σταμάτησε στο 44΄ όταν ο Σπύρος Κοκκώνης περνώντας και τον τερματοφύλακα έκανε το 1-4. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και σε εκτέλεση κόρνερ ο Τσόλκας μέσα στη μικρή περιοχή έγραψε το τελικό 2-4.
Διακριθέντες για τον Αμβρακικό: Καμζέλας Νικόλαος, Παγώνης Στράτος, Κοκκώνης Σπύρος