Έχασε… αλλά δεν χάθηκε… ο Αμβρακικός Λουτρού

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε ο Αμβρακικός Λουτρού στην Άρτα από την ανώτερη Αναγέννηση Άρτας, σήμερα Κυριακή 30 Μαΐου στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας. Ο Αμβρακικός Λουτρού για ακόμη μια φορά «πλήρωσε» τις πολλές απουσίες, (συνολικά 6) κάνοντας το έργου του Γιώργου Γιάκου αρκετά δύσκολο.
Η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ στο 32΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κόλινς και στο 80΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Παπαρούνης έστειλε τη μπάλα στο δεξί παράθυρο του τερματοφύλακα Βασιλειάδη. Ο Αμβρακικός Λουτρού έχασε πέναλτι με το Ατίλιο Λιμάνσι λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου έχασε και τον αμυντικό Στασινόπουλο με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Η ομάδα του Λουτρού έμεινε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα και αναμένεται μεγάλη μάχη στις επόμενες δύο αγωνιστικές που απομένουν για τη λήξη του πρωταθλήματος.
Την Τετάρτη 2 Ιουνίου στο Λουτρό ο Αμβρακικός αντιμετωπίζει τον ΟΦΑΜ και την Κυριακή στην Πρέβεζα τον ΠΑΣ Πρέβεζα. Ο Αμβρακικός έχει 14 βαθμούς και κρατάει την τύχη στα χέρια του για την παραμονή η οποία φυσικά θα εξαρτηθεί και από τον συνδυασμό των αποτελεσμάτων που ακολουθούν.
Κορυφαίος για τον Αμβρακικό ο Αλέξανδρoς Σπανός και ο μαχητικός Παπαχρονόπουλος.