Ήττα για τον Αμφίλοχο στην Λευκίμμη – Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι

Δημοσιεύτηκε

στις

46

Με ήττα 3-2 από την ΑΕ Λευκίμμης επιστρέφει από την Κέρκυρα ο Νέος Αμφίλοχος. Η ομάδα της Αμφιλοχίας στάθηκε άτυχη στην Κέρκυρα καθώς κατάφερε να ανατρέψει το αρχικό εις βάρος της 1-0 σε 1-2 αλλά στο τέλος δεν κατάφερε να πάρει βαθμολογικά τίποτα από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Μέσα σε 11 λεπτά σημειώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε γκολ του αγώνα. Το σκορ άνοιξε στο 62΄με αυτογκόλ ο Ρεπατσάς για να ισοφαρίσει ο Αμφίλοχος στο 66΄με τον Τόσκα και να προηγηθεί τρία λεπτά αργότερα πάλι με τον Τόσκα. Λίγο μετά τη σέντρα οι γηπεδούχοι στο 71΄ισοπφαρίζουν με τον Σαμουηλίδη και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γαστεράτος να κάνει το τελικό 3-2.

Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία
Με την 15η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στον 3ο Όμιλο.
Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι του ομίλου, Τηλυκράτης, Ερμής Αμυνταίου και Μακεδονικός Φούφας.Τα αποτελέσματα:
ΑΕΠ Καραγιαννίων – Εθνικός Φιλιππιάδας 0-0
Πανλευκάδιος – Αστέρας Παραποτάμου 0-1
Μακεδονικός Φούφας – Σκουφάς Κομποτίου 2-1
Δόξα Κρανούλας – Ερμής Αμυνταίου 0-1
ΑΕ Λευκίμμης – Νέος Αμφίλοχος 3-2
Θεσπρωτός – Τηλυκράτης 1-2

Ρεπό: Καστοριά